Kniha hostů
Kniha hostů
Kniha hostů
Zde nám můžete zanechat své připomínky, dotazy a další vzkazy.

Upozornění: Tato stránka není určena k výměně názorů, takové příspěvky nebudou zveřejňovány. Své názory můžete zasílat na obecní e-mail: obec@dymokury.cz.


Nadpis:
Text příspěvku:

Autor:   E-mail:


poprve rad nedymokurakem (12. 3. 2011 - 13:14)
Vážený pane starosto, pokud vnímáte teplo jako materiální požitek, nechtěl bych k Vám ani na návštěvu. Chápu, že pro Vás dnešní svět může připadat hektický a možná až příliš materiálně zaměřený, je mi jasné, že za Vašich mladých let, v časech bezůročných novomanželských půjček a domů postavených z rozkradeného družtevního majetku, bylo dostat se do finanční tísně jen velmi težké. Vždy jsem si Vás vážil jako morálního a zásadového člověka, nicméně měl byste si asi již uvědomit, že nejste ve škole a Vaši občané již nejsou Vašimi studenty.
Vážená paní SLováčková. Vsadím se, že pro Vaše děti bylo bezpečnější když byl areál cukrovaru v Dymokurech nezabezpečen a neudržován, kdy každou hodinou hrozila ekologická katastrofa z úniku chemikálií z laboratoří. Zcela jistě by Vaše děti méně bolelo, kdyby zemřeli po pádu z 8 metrové výšky na beton než aby pomalu umírali zadušení uhelným prachem. Nebojte, všichni sme si tam jako děti hráli...
Nikdy jsem nevěřil, že to řeknu, ale začínám být rád, že jsem se odstěhoval.
Tomáš Cakl

Nemožnost vyhlášení místního referenda (11. 3. 2011 - 9:39)
V době, kdy jsem posílal p. Havelkovi dopis, v němž jsem slíbil navrhnout zastupitelstvu na nejbližším zasedání zastupitelstva obce 21.3.2011 vyhlášení místního referenda k otázce existence skládky, jsem neměl dostatek informací. Byl jsem ovlivněn naléháním občanů, že vedení obce jde proti naprosté většině občanů a také tím, že mnozí lidé během půl roku zcela změnili názor na uhelnou skládku po darech p. Havelky. Podle posledních informací stavebního úřadu je faktem, že p. Havelka skladuje v uvedeném areálu uhlí bez příslušných povolení. Protože p. Havelka již vydaná soudní rozhodnutí nerespektoval, podal Městský úřad Městec Králové návrh na rozhodnutí č. 2. O činnosti p. Havelky v území areálu bývalého cukrovaru nyní už potřetí rozhoduje soud. Do vyřešení sporu soudem nemohu navrhovat vyhlášení místního referenda.
Mohu pouze vyzvat občany, aby si našli informace o tom, jak škodlivé je vdechování uhelného prachu pro lidský organismus. Podobné problémy, jako máme v Dymokurech řeší lidé i na jiných místech v ČR, kde jsou nuceni žít poblíž uhelných skládek. Kdo z nás chce obětovat své zdraví a některých spoluobčanů ve prospěch materiálních požitků?
Mgr. Pavel Ambrož

Diskuze na téma (9. 3. 2011 - 0:36)
Dobrý den,
dovoluji si Vás upozornit na nově otevřené diskuzní fórum na Facebooku "Uhlí Dymokury". Předem děkuji za Vaše názory.

Zároveň budu reagovat na dotaz paní Hamplové z minulého příspěvku - drcení uhlí mobilním drtičem probíhalo v roce 2010 celkem 4 pracovní směny (cca 45 hodin), v letošním roce drcení uhlí nebylo prováděno.
Jiří Havelka, tel. 603 514 512
Jiří Havelka

(6. 3. 2011 - 19:47)
Jsem ráda, že otázka podnikání pana Havelky je pro Vás závažná. Opravdu skutečně je.

Pan starosta a zastupitelstvo dobře ví, proč odmítlo nabídku p.Havelky a to s čistým svědomím.
Myslí totiž do budoucna na negativní dopad na obec a nenechá se zaslepit finančními dary. V minulosti se obešla a obejde se i do budoucna bez těchto "darů".

Přistoupením na nabídku pana Havelky, by byla ostuda nechat se takto zmanipulovat a ponechat část obce zkáze.

Otevřený dopis , nabídka spolupráce a finanční pomoc obci p.Havelky je totiž něco za něco. Kdo vám dnes dá něco zadarmo? Vždycky je v tom nějaký háček. Kdyby naši obec postihla nějaká živelná katastrofa, tak je to něco jiného.

Je přece v zájmu nás všech udržovat obec čistou a nezatěžovat ji činnostmi , které ji znečišťují. Všude jinde se snaží o snížení provozu nákladní dopravy a zlepšení vzhledu obce, jen v Dymokurech je to naopak.

A co budoucnost a naše děti? Každá normální matka i otec chrání své děti a snaží se, aby vyrůstaly ve zdravém životním prostředí a ne v těchto mračnech uhelného prachu. Je otázkou času, kdy se u nich vyskytnou zdravotní problémy,choroby dýchacích cest,...

A k tomu referendu. Nyní je situace taková, že celá činnost p.Havelky je protizákonná, takže rozhodnutí o ní náleží pouze soudu a nikoli názoru občanů.Pavlína Slováčková

Vážený pane starosto, (1. 3. 2011 - 10:21)
vzhledem k tomu,že v usnesení ZO Dymokury č.2/2011 ze dne 14.2.2011 byl neobjektivním způsobem zpracován oddíl p/Názory občanů,chtěla bych upřesnit následující.
V bodě 1 je uvedeno,že jsme neodpověděly na žádný z požadavků p. Kuneše.Vzhledem k tomu, že kontrola hospodaření školy proběhla až v pátek 25.2.2011,tedy
po datu konání zastupitelstva, budou otázky zodpovězeny ve zprávě z kontrolního výboru. Tedy body 3-17./Připomínky p.Kuneše,uvedeno v zápise zatupitelstva 1/2011/.
K bodu l. Kompletní vyúčtování přístavby škkoly jsem se zeptala místostarosty , proč si průběžné náklady nezjišťoval z titulu místostarosty již v minulém funkčním období. Což mohl provést již v záží po kolaudaci. Nedostala jsem odpověď.
Náklady na vyúčtování přístavby školy je možné předložit až po plánované kontrole obce v dubnu 2011.Pokud by pan Kuneš měl akutní potřebu doklady vidět, jsou založeny na Obecním úřadu včetně smlouvy na výtah.
Dále jste uvedl, že jsem řekla, že na druhém konci obce mohou lidé klidně dýchat uhelný prach.
Nic takového řečeno nebylo, vyjádření jste si upravil! Originál zněl tak, že bydlení v každé části obce přináší určitá negativa, tj.komáři, biogamik,kombajny,uhlí.Toliko upřesnění.Možná by bylo zajímavé zjistit,kolik dní v roce je uhlí drceno.
V Dymokurském zpravodaji dále prezentujete svůj názor k nabídce uhlí občanům. Napsal jste,že uhlí přijmou pouze finančně špatně situovaní občané.
K tomu bych podotkla, že motivace akceptace nabídky může být různá.
Dále uvádíte, že by bylo vhodné čekat na investora, který vytvoří 50-100 pracovních míst.
To je krásná představa, ale aby se nám z toho nestalo čekání na Godota.Nebo máte již nějakého zájemce?
K poslednímu bodu Dymokurského zpravodaje bych ráda řekla, že je jedno,jak nazýváte peníze, které obdrželi rybáři a fotbalisté.Sponzorský dar nebo náhrada za reklamu. Podstata je stejná. Pokud by byli zásadně proti,měli z etických důvodů odmítnout umístění reklamy.
To neudělali.
Marie Hamplová,Černohorská ul.136,289 01 Dymokury
1.3.2011
M.Hamplová

Masopust Dymokury 26.2.2011 (27. 2. 2011 - 16:22)
Činěmatograf na adrese http://www.cinematografstranky.er.cz/,přidal pod odkaz "přehrávač ČINĚMATOGRAF" video z akce pořádané v Dymokurech dne 26.2.2011.
Činěmatograf

Hledám kamaráda z vojny (24. 1. 2011 - 1:38)
Dobrý den, hledám kamaráda Eduarda Matějovského, který v letech 1969 - 71 bydlel v Dymokurech a byl v tu dobu se mnou na vojně v Kostelci nad Labem. Pokud ho někdo zná, dejte mu vzkaz, ať se ozve na jméno Antonín Šťastný, tel. 776 205 166, mail tonda_stastny@centrum.cz nabo Skype tonda.sta, popřípadě ICQ 454 514 427. Děkuji.
Antonín Šťastný

Odpověď paní Radovnické (22. 1. 2011 - 21:23)
Vaše připomínka byla zodpovězena na lednovém zastupitelstvu, viz. vložený soubor na úvodní stránce. Pokud si jej dobře a pozorně přečtete, zjistíte, že obec má rozpočet větší než 10 milionů korun, stejnou sumu vrací zpět svým občanům. Pokud o to stojíte, rád přepošlu např. zprávu z kanceláře ombudsmana či další dokumenty, po jejihž přečtení snad pochopíte, proč nelze přehlížet činnost v areálu bývalého cukrovaru.
František Kuneš

:((( (2. 1. 2011 - 20:25)
Vážený pane starosto, vážení zastupitelé,

o tom, že je správné rozhodovat o lidech a budoucnosti obce bez lidí, by se dalo s velkým úspěchem pochybovat, kde je Vaše slibované referendum k tak závažné otázce jako je podnikání f.Havelka, který otevřeným dopisem nabízí spolupráci a finanční pomoc obci.
Jenom za topení ve škole může obec každý rok ušetřit více jak 500.000,-Kč, nabízí materiál na stavbu chodníků. Jejich výstavbou se zvýší bezpečnost našich dětí i dospělých.
Pro volný čas dále nabízí 100.000,-Kč na rozšíření dětských hřišť.

To vše s čistým svědomím odmítne s heslem dobrých hospodářů 6 zastupitelů naší obce.

Jestli pan starosta, nebo někdo ze zastupitelů nabídne seniorům a rodinám s dětmi 10 metráků uhlí ročně darem, chodník a otop školy zdarma, ať nás osloví! Jsme připraveni na otevřenou diskusi.

Místo, aby naše zastupitelstvo se snažilo hodnoty zachovat, rozšiřovat a vytvářet, chce zatížit rozpočet obce o další kancelářskou sílu. Nebylo by účelnější vyměnit tu pomalou a málo schopnou za jinou ? Ano, za rychlou, výkonnou a flexibilní. Když bude zachována jedna pracovní síla,nenarostou náklady obce o dalších skoro 300.000,-Kč ročně a můžou se tyto prostředky použít např. na opravu malé školy, pro kulturu, seniory atd.
Děkujeme za přehodnocení situace a těšíme se, že i občané dostanou prostor se vyjadřovat, třeba k nabízeným darům.

Zuzana Radovnická

dotaz (12. 12. 2010 - 16:34)
Dobrý den!
máme ve své rodinné bibli první záznam z roku 1822,související právě s Vaší obcí-v záznamu zní:
Josef Černý-mušketýr na zámku v Dymokurách.,
mohl by mi někdo pomoci dohledat případné souvislosti,či zda tento rod je nadále v Dymokurách?
Libor Ouzký

dotaz (12. 11. 2010 - 18:58)
Od r.1972 jsem byl Dymokurech na vojně.Vaše obec se mě moc líbila,byl tam cukrovar,pivovar(vařili tam dobré pivo,ale strašný bolehlav),letní kino a hotel,ve kterém šéfoval pan Boháč,nebo Boháček.A místní občané byli k nám vojákům milí a vstřícní,v hotelu, kam jsme chodili dobrovolně povinně na různé schůze,nám platili pivo a panáky.Ještě to tam u vás vše funguje?Zámek,kde byla voj.posádka prý vrátili pův.majitelům?A co kpt.Rrašner,náš velitel,ještě tam bydlí?Kasárna byla prý v osmdesátých letech zrušena?Dík Karel.
Hýlek Karel Kladno

Poděkování a prosba (21. 10. 2010 - 10:04)
Vážení přátelé, milí sousedé,
Vám všem, kteří jste se 15. nebo 16.října zúčastnili voleb do Senátu a dali mi Váš hlas, velice děkuji. Bylo Vás z Dymokur, Svídnice a Černé Hory 203 a já si vašich hlasů opravdu vážím. V celém okrsku jsem obdržel 8.619 hlasů, to znamená krásné třetí místo, ale vyhrává pouze jeden. Volby pokračují druhým kolem 22. a 23.října a já půjdu dát svůj hlas MVDr. Jiřímu Liškovi a velice Vás i všechny ostatní prosím, abyste učinili stejně. Je to opravdu důležité víc, než si myslíte!
Váš
Tomáš Czernin
Tomáš Czernin

Hledám Báru Bludskou (6. 9. 2010 - 22:45)
Dobrý den, hledám Báru Bludskou z Dymokur. Měla by být ve věku od 25ti do 28mi let. Kdysi dávno jsem si s ní dopisovala.
Kdyby ji někdo znal, tak jí dejte vědět-ať mrkne na tyto stránky. Díky Marsí
Marsí

Neznáte Slavomíra Holého (31. 8. 2010 - 20:49)
Dobrý den, marně se snažím sehnat kontakt na Slavomíra Holého je mu +-35let studovali jsme spolu na střední škole v Ústí n. L. Chystáme třídní sraz tak pokud by jste ho někdo znal nemohl by jste mu předat mé telefonní číslo 606846944. Děkuji Jaroslav Havel
J.Havel

Hledám kamarádku (2. 5. 2010 - 16:53)
Dobrý den,mé jméno je Nada Šourková jsem ze Skuhrova u Jablonce nad Nisou a hledám kamarádku která se jmenuje Marie,ale bohužel neznám příjmení,ale vím,že měla tatínka na vozíčku a dva syny a bydlela v domečku.Byly jsme spolu v Kunraticích v lázních,ale bohužel si nepamatuji rok.Příležitostně mě od ní chodí pozdravy které nemůžu oplatit,protože na ni nemám žádný kontakt.Jestliže je to ve vašich možnostech nás skontaktovat,byla bych moc ráda.S pozdravem Nada Šourková
Nada Šourková

vzpomínka (4. 4. 2010 - 22:36)
Mám v dymokurech babičku. Strávila jsem u ní celé dětsví, každé prázdniny. Mám na dymokury jenom ty nejkrásnější vzpomínky a i teď v dospělosti se hrozně ráda se svými dětmi jezdím k babičce zrelaxovat. Je to nejúžasnější místo v republice.
P.P

Dymokury, Dymokury :-( (27. 12. 2009 - 18:41)
Nedávno jsem vás navštívil po delší době a při procházce jsem zůstal stát jako opařený za vaší školou, kde jsem před pár lety obdivoval novou moderní a velmi zajímavou stavbu jídelny a šaten. V době, kdy se podobné stavby "odbývaly" různými škatulemi zcela ojedinělá, zajímavá a vkusná stavba. Teď se na jejím místě prohání vítr a zbyla jen zadní "kůlna" s kuchyní. Poptal jsem se známých co se stalo, myslel jsem původně, že bylo nutné stavbu zbourat třeba ze statických důvodů, že vyhořela, nebo něco podobného, ale pravý důvod mě opravdu ohromil ! Jak je možné, dnes, v době, kdy má stát šetřit, hospodařit a obracet každou korunu, že státní správa (obecní úřad) zbourá pár let starou stavbu, na kterou dostala obec dotaci, na kterou si vypůjčila a kterou několik let splácela na úkor dalších potřebných projektů a na jejím místě začne stavět novou stavbu, za další dotaci a za další půjčené miliony ??? To nemá v našem státním kocourkovském hospodaření obdoby ! I když stavíme předražené dálnice, nikdo by si nedovolil je znovu bourat a stavět jinde. Vždyť to je jako kdyby jedno zastupitelstvo postavilo třeba obchvat obce a druhé jej za další miliony rozbouralo a postavilo jinde. Jak je možné, že státní správa, kontrolní úřady něco takového vůbec připustí ??? Proč je nutné rozbít prakticky novostavbu, když je spousta místa pro rozšíření školy vzadu na zahradě nebo vedle jídelny, jsou rezervy přímo v budově školy (4 třídy by se tam určitě mohly vejít) a hlavně - je stěhování "malé školy" dostatečně pádný důvod pro takové mrhání veřejnými prostředky ? Nestačilo by třeba na "malé škole" vyměnit elektrické topení za nějakou ekonomickou variantu ? To nemají Dymokury do čeho investovat ? Vždyť máte tolik věcí, do kterých byste měli investovat. Děláte sbírky na opravy hřbitovní zdi po tisícovkách, ale vedle toho prošustrujete miliony za nesmyslnou demolici a přestavbu přístavby. Co třeba odstranit ohavné elektrické sloupy a dát kabely do země, co třeba chodníky, které nejsou ještě všude a většinou nejsou nic moc, co hotel Podzámčí, který dělá roky obci jen a jen ostudu (jezdíte pořádat plesy do okolních obcí protože v Dymokurech není kde a v obci se turista nemá ani kde ubytovat). Co koupaliště, o které se už roky nikdo nestará a člověk tam nemůže vykoupat ani psa aby něco nechytil ? Proč vlastně nezbouráte celou školu - vždyť je to stará stavba, neizolovaná, vysoké stropy, energeticky náročná, tak proč ne, vždyť vy si to asi můžete dovolit, že ? A co vy občané, Dymokuráci, to si necháte líbit, takové hospodaření s vašimi daněmi, s vašimi penězi, za které máte mít lepší veřejné osvětlení, dopravní obslužnost, chodníky, koupaliště, civilizovaný hotel Podzámčí... Nepamatuji nic podobného. Vím o megalomanských projektech, které zadlužily obce, vím o nedostavěných stavbách, které dnes straší nevyužité, ale aby někdo postavil novou stavbu, vzápětí jí za další peníze zboural, znovu dostal dotace (jak je možné, že vám byla dotace vůbec schválena ?!!!) a znovu si půjčil a postavil jinak, to je skutečně unikát ! Dymokury mají určitě jedno své prvenství ! Bohužel spíše tristní a smutné. Kdysi jsem četl, že se Dymokurům říkalo "Chudá Paříž". To už dnes určitě neplatí. Místo "chudá" bych určitě použil "marnivá" a místo Paříže nějaké jiné město, třeba z východní Sibiře. Lidé v Paříži totiž nemusí jezdit na plesy do okolních obcí a zastupitelstvo, které by takto "hospodařilo" s veřejnými financemi by Pařížané určitě naházeli do Seiny.

Hezké vánoce a méně marnivý rok 2010.
Lumír Polešovský, Litvínov

dotaz na malé řecké děti z r. asi 1951 (14. 12. 2008 - 15:43)
Dozvěděla jsem se,že kolem r.1951 byly zde ubytovány malé řecké děti,jejichž rodiče se zúčastnili občanské války v Řecku a vaše obec se ujala určité skupiny. Byli byste tak laskavi a nahlédli do vaší kroniky, zda je tam nějaká zmínka o nich? Byla bych vám velice vděčná, protože k těm dětem jsem asi patřila a mám (asi) odtud i fotku s jinými dětmi. Děkuji předem a přeji vám všem příjemné svátky a vše vše nejlepší! georgia zerva (ACHLADA-Pilicidu)
GEORGIA ZERVA

DOTAZ NA ROD ANTOŠŮ (29. 9. 2008 - 13:23)
JMENUJI SE HANA KOHOUTOVÁ.MŮJ PRADĚDEČEK POCHÁZEL Z DYMOKUR/Z KOVÁRNY/.RÁDA BYCH SE CHTĚLA DOZVĚDET O TOMTO RODU,ZDA ŽIJÍ NĚJACÍ POTOMCI SOUROZENCŮ MÉHO PRADĚDA,DĚKUJI.
HANA KOHOUTOVÁ

historie pivovaru (12. 7. 2008 - 12:29)
zaujímam sa o historiu českých pivovarov a preto mám na Vás prosbu textovej časti o pivovare, ktorý u Vás posobil do roku 1967. Nemám jeho dátum vzniku a stručný popis vopred dík
som z Banskej Bystrice (Sk),ale bývam už v Jirkove okr.Chomutov
jaro stofko

Hledám Radku z Dymokur (2. 6. 2008 - 15:40)
Obracím se na Vás s prosbou jestli někdo nemáte kontakt na paní Radku - věk zhruba kolem 45 let,byla blondýnka,měla brášku Josefa,bydlela v Dymokurech a pak se vdala někam ke Kutné Hoře.Celá rodina jezdila na Jivák.Díky Blanka
Blanka

Bašuška a Betynka (9. 5. 2008 - 9:25)
Praha fandí FK Dymokury :-D
Bašuška a Betynka

Dobrý den, (4. 5. 2008 - 15:14)
jsem student drážní školy a zaujalo nás u Vás Vaše náraží. Chtěly bychom v něm vybudovat muzeum trati 062 a také cukravarnické muzeum. Pokud Vás tento nápad zaujal a chtěli byste ho realizovat ozvěte se nám na Rybin.zde@seznam.cz.
Jaroslav Rybín

Rodák děkuje. (28. 11. 2007 - 13:59)
Dík za bezvadné stránky. Mimořádně příjemné počtení.
J.Jelínek

Po dlouhé době (17. 2. 2007 - 12:56)
Chtěla jsem vás pozdravit!! Jsem Romana Zvonařová a na škole v Dymokurech jsem chodila do první třídy!! Chtěla jsem vás poprosim aby jste pozdravovali ted 9 ročník že s Martinem Zvonařem na ne furt myslíme!! chtela jsem pozdravit i učitele který tam ještě zůstali a pamatují si na nás!!! Tak se mějte a třeba se mi něko ozvěte i na e-mail!! Děkuju moc s pozdravem Romana Zvonařová a Martin Zvonař
Romana Zvonařová

Pozdrav z Liberce (21. 1. 2007 - 1:02)
Jsem rodák z Dymokur.Rád se vracím do svého rodiště na různé akce např.výročí Masarykovy školy,Zahrada Bittman výstavy a hlavně na srazy spolužáků.A to je kámen ůrazu,před 15lety jsme v pohodě poseděli v hotelu u pivovaru,o dobré jídlo,pití a když jsme trefili na posvícení tak i tancovačku nebylo nouze.A současnost? Mačkáme se ve výčepu na hřišti a to nemluvě o případném noclehu.Samozřejmě mě tato situace neodradí od návštěvy rodiště a setkání se spolužáky.Nedalo by se s tím něco dělat? Jinak jsou Dymokury stálé krásné i bez třešnovky,cukrovaru,pivovaru a i toho hotelu a vůně mláta ,která se kolem linula.Při pohledu na stránku Historie vám přeji, aby se také tak hodně a brzy zaplnila stránka Součastnost.
Jan Žáry

Dalibor (16. 1. 2007 - 7:00)
Taky si trochu vzpomínám z dětství-1958 na Dymokury. Nikdo zde nezmínil cukrovar a to že směrem od Činěvse vlevo ve zdi prvního stavení, stájí??? byl pramen minerálky.
Zdravím Dalibor.


Odkaz (25. 10. 2006 - 19:45)
www.svidnice.estranky.cz
Více informací o svídnici.
Autor stránek Svídnice

I love Dymokury!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (22. 10. 2006 - 17:43)
I love Dymokury!!!!!!!!!!!We goes to Dymokury every year!It´s very nice village and there are very nice boys!!!I love you!
American girl:)

To potěší (4. 10. 2006 - 0:36)
Prožil jsem v Dymokurech léta své vojencké služby a moc rád naně vzpomínám.Přiznámse že při prohlížení těchto stránek a fotek mam slzu v oku , máte to supr .Přikládám pozdrav pro Vendulku Mazánkovou , díky a jen tak dál!!!
Standa

Hezké stránky a fotografie (7. 1. 2006 - 1:10)
Moje kamarádka jezdí do Dymokur a já jsem tím pádem navštívila vaše stránky, abych se o Dymokurech dozvěděla více. Dymokury jsou hezké, vaše stránky také. Se zájmem jsem si je prohlédla včetně zajímavých fotografií.
Jessica

(6. 1. 2006 - 11:56)
Dymokury mají bohatou historii. Možná by stálo za úvahu uveřejnit na těchto stránkách jednu sekci nejstarších vyobrazení obce, popřípadě jestli někdo shromáždil kolekci snímků ze starších časů. Pamatuji pěkné etikety ze sýrů z dymokurské mlékárny, pivní etikety z pověstné dymokurské desítky. Rovněž by bylo zajímavé sestavit seznam pozoruhodných rodáků s nástinem toho, čím se proslavili. Dymokury jsou půvabné, jen by potřeboavly více peněz na regeneraci. Třeba schody ke kostelu i celé okolí kostela volá po obnově. Miroslav Karásek, Kroměříž
Miroslav Karásek

(14. 3. 2005 - 14:32)
Dymokury je nádherná vesnice a proto si myslím, že na této stránce by mohlo být více fotek.Ale jinak jsou úžasné.


(6. 3. 2005 - 22:54)
Velice mne překvapila úrověn www stránek vaší obce, ze které z č.p. 23 pocházel můj pradědeček Pavel Haluška (*1863). Z nedaleké obce Svídnice č.p. 20 pak zase pocházela moje babička Anna Halušková (*1900). Protože tvořím rodokmen rodu Halušků z Dymokur, dostal jsem se až cca do r. 1600 - 1630, dozajista některých informací využiji. Přivítal bych, kdyby se však přihlásili další potomci rodu Halušků, a to nejen z č.p. 23, ale i z dalších (např. č.p. 43, 116, 117, 128) ve kterých přebývali.
Nejvíce mne však zaujaly letecké snímky uvedené v odkazech "mapy", které se v podstatě týkají celého okresu Nymburk. To jsem nikde neviděl, ale je to výborný nápad.
Petr Brychta

(23. 10. 2004 - 15:46)
I got a lot of infomation form this good website, i was doing a report on kredite and this was my number one site thank you so much. kristen


Obecní zpravodaj (15. 10. 2004 - 10:15)
Poslední vydání Dymokurského občasníku naleznete v rubrice Informace OÚ/soubory.

Michal Novák

Dotaz (14. 10. 2004 - 14:10)
Prosím o informaci, zda vychází nějaký obecní zpravodaj. Předem děkuji do Vaší krásné obce!

Vladislav Veselý

Fotografie (12. 10. 2004 - 8:41)
Aktuální snímky dokumentující dění v Dymokurech naleznete v rubrice Co se děje/aktuální fotografie, starší snímky jsou v rubrice Současnost/fotografie.

Michal Novák

Svídnický přítel (11. 10. 2004 - 19:20)
Nejraději ze všech obcí z ČR jezdím do Svídnice.Tato malebná víska mě okouzlila svým půvabem a dobrosrdečností zdejších domorodců.
Doporučuji každemu tuto středočeskou vesničku navštívit,určitě si najde mnoho a mnoho takových příznivců.Zaslouží si to:)
Horymír Šťouchal

....Hezký :) (4. 10. 2004 - 13:49)
Strnky jsou pěkné, ale nenalezla jsem zde žádné fotografie... Dymokury mi přirostli k srdci a tak se ráda podívám... Janík
Janík K.

Zahrada Bittman (14. 4. 2004 - 18:13)
Místní zahradnictví má vlastní stránky: www.zahrada-bittman.cz.

Michal Novák

Dotaz. (14. 4. 2004 - 16:28)
Dobrý den.Každoročně se v místním zahradnictví koná,prodejní výstava. Můžete prosím zdělit datum letošního konání? Děkuji.
Milan

Pozdrav z USA (4. 4. 2004 - 1:19)
Presentace Dymokur je zajimava, hlavne pro me zde v dali. Navstivila jsem vase stranky proto, ze se prochazim misty svych predku rodiny Celleru (Zelleru), z nichz nekteri pochazeli z Dymokur. Byli to prevazne myslivci. Najde se nekdo, kdo neco o te rodine vi?

Vera

Stránky jsou super (22. 1. 2004 - 14:17)
Stránky jsou moc pěkné. Dřív jsem do Dymokur jezdila a jsem ráda, že mám tu možnost se tam podívat alespoň prostřednictvím těchto stránek.
Chtěla bych tam všechny moc pozdravovat a hlavně Radku K.
Daniela K.

Veselé vánoce a šťastný nový rok. (23. 12. 2003 - 18:53)
Obecní úřad Dymokury děkuje panu Novákovi i jeho paní za vzornou péči o stránky a těší se na další spolupráci v roce 2004.
Dále přejeme všem návštěvníkům stránek, aby zde našli všechny potřebné informace o obci a aby také naši obec navštívili a u nás se jim líbilo.
Veselé Vánoce a šťastný nový rok.

Jaroslav Červinka - starosta obce

Bravooo :o) (4. 12. 2003 - 12:47)
cauves clovickove,
net stranky vypadaji uzasne, docela me prekvapila
akce visky, ze je hrdym vlastnikem NET PAGE.
Urcite drzim palce v dalsi produkci a doplneni informaci a fotografii na strankach.
jooo a vsem clobrdum dobreho srdce..fajn Mikulasskou oslavu
Hanka Utrecht

Pěkné stránky (17. 11. 2003 - 10:03)
Bydlím v Mladé Boleslavi, ale duší jsem Nouzovák. Protože na Nouzovských stránkách (www.nouzov.wz.cz) je odkaz na tuto adresu, jsem zde. Stránky jsou obsáhlé, přehledné, zkrátka pěkné. Jen ta dál.
David Pelant

Pochvala (6. 10. 2003 - 14:35)
Dobrý den, dnes jsem poprvé narazil na internetové stránky obce Dymokury a hned mě to zahřálo u srdíčka, protože to je moje rodná víska, kde jsem žil do svých 15 roků. Dodnes se sem rád vracím. Nyní žiju s rodinou v Kroměříži. Historii obce trochu znám, ale tady je toho mnohem více. Myslím, že by šlo uvést ještě víc, například historie pivovaru či kostela je nesmírně bohatá. Také události po roce 1989 jsou zajímavé, hlavně hospodářský vývoj a rozvoj podnikání. Možná by stálo za úvahu uvést i výjimečné rodáky, kteří se něčím ve světě uvedli. Divácky vděčné jsou rovněž letecké snímky. Díky za tuto příležitost vstoupit do rodné vesnice, na niž jsem stále pyšný.
Miroslav Karásek, Kroměříž

Co takhle něco o fotbale?!? (29. 9. 2003 - 9:12)
Dobrý den,pane Novák,co takhle přidat do oficiální stránky obce Dymokury nějaký příspěvek o místním FK.Díky za kladné vyřízení...
Radek z Dymokur

Pár slov k historii Dymokur (20. 8. 2003 - 3:16)
Stránka je hezká a výtvarně nápaditá. Jenom jsem doufal, že v sekci historii uvedete alespoň pár slov o sektě "izraelitů" a hrdinské smrti Ludmily Bourové, která přes lámání v kole, vlečení za vozem a vytržení jazyka, na hranici odmítla svou víru odvolat.
Rovněž by stálo za zmínku o 40 let později v době tolerančního patentu vyhnání obyvatel, kteří odmítli povolenou katolickou, kalvínskou, nebo luterskou víru a odvlečení jejich dětí na převýchovu do katolických rodin.
Je to jenom 250 let a myslím, že bychom na předky neměli zapomínat.
Guru Goro

Ubytování (17. 6. 2003 - 10:06)
Bohužel v Dymokurech oficiální ubytovací zařízení nefunguje. Bývalý hotel je dnes pouze výčepem.
Michal Novák

(16. 6. 2003 - 21:41)
Važení,
stranku mate peknou ale bohuzel jsem se nedozvedel nic o ubytovani,coz je pro navstevnika zakladni vec.Mel by podle starsich informaci existovat hotel Podzamci.Je to pravda a jsou i jine moznosti?
Ing.M.Sedmidubsky Liberec.

Program umístěn (11. 6. 2003 - 21:25)
Program letního kina pro začátek sezóny 2003 je v sekci Co se děje.

Michal Novák

Kde je program kina? (8. 6. 2003 - 21:00)
Zdravi Vas webmaster ze sousedni obce www.zahornice.cz postradam tu program letniho kina. Nebylo by od veci ho sem dat, kdyz uz mate vlastni domenu. Preju hodne zdaru.
JakeTramp